WFTU o sytuacji w Doniecku


ukraine-sygkrouseis-donetskŚwiatowa Federacja Związków Zawodowych (WFTU) reprezentująca ponad 90 milionów robotników ze 126 krajów potępia mającą miejsce w Doniecku sytuację, która ma dramatyczny wpływ na życie tysięcy ludzi.

Potępiamy antypracowniczy i niedemokratyczny rząd w Kijowie, który działa jako marionetka pod dyktando Stanów Zjednoczonych, NATO i ich sojuszników.

Konfrontacja pomiędzy Unią Europejską i USA a Rosją powoduje ciągłe doświadczanie negatywnych skutków przez zwykłych ludzi.

Zapowiedź rządu USA, który wyraził gotowość do wysłania dodatkowego sprzętu wojskowego, aby wspierać reakcyjny rząd Kijowa – którego kontynuowany atak doprowadził do śmierci kilkudziesięciu cywili – jest bardzo niepokojąca.

WFTU wzywa do zakończenia konfliktu i do ochrony ludności.

Wyrażamy naszą internacjonalistyczną solidarność z robotnikami, którzy mieszkają i pracują we wschodniej Ukrainie, oraz z całą ukraińską ludnością, i potwierdzamy raz jeszcze, że aktywnie stoimy po stronie ludności zamieszkującej ten region.

Światowa Federacja Związków Zawodowych konsekwentnie popiera prawo ludności do swobodnego decydowania o swojej teraźniejszości i przyszłości, bez imperialistycznych inwazji.

Sekretariat WFTU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *