Mick Cash nowym Sekretarzem Generalnym RMT


mick_cashPóźnym popołudniem 22 września 2014 roku brytyjski Krajowy Związek Robotników Kolejowych, Morskich i Transportu (RMT) potwierdził informację, że Mick Cash zwyciężył w wyborach powszechnych przeprowadzonych wśród wszystkich członków związku i tym samym został wybrany na nowego Sekretarza Generalnego RMT.

Po ogłoszeniu ostatecznych wyników Mick Cash powiedział:

„Chcę podziękować członkom RMT za danie mi zdecydowanego mandatu do pełnienia funkcji Sekretarza Generalnego. Jestem dumny i zaszczycony, że otrzymałem ogromną odpowiedzialność za podejmowanie dalszych naszych walk i bojowego kroczenia naszego związku, w sześć miesięcy po gorzkiej stracie dla całego ruchu pracowniczego – śmierci Boba Crowa.

Niech to będzie dla wszystkich jasne. Nie będzie żadnych odstępstw od strategii w dziedzinie stosunków przemysłowych, politycznych czy organizacyjnych, nakreślonej przez RMT pod przewodnictwem Boba. Kontynuujemy naszą walkę o wynagrodzenia, miejsca pracy, warunki pracy, emerytury i zasady bezpieczeństwa i higieny pracy na każdym froncie i w każdej branży, w której organizujemy naszych członków.

Chcę podziękować pozostałym czterem kandydatom na tą funkcję za to, że w sposób koleżeński i zacięty prowadzili swoje kampanie, które angażowały członków RMT wzdłuż i wszerz kraju. RMT jest zjednoczona i zdeterminowana w toczonych przez siebie walkach, podejmowanych w londyńskim metrze, na kolei, na morzu, w branży stoczniowej, na drogach i w transporcie autobusowym. Ten związek jest bojowo ukształtowany i przygotowany do walk, które mamy przed sobą”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *