Nepalski CONEP organizuje I Krajową Konferecję Kobiet


conep1Konfederacja Nepalskich Specjalistów (CONEP) w dniach 6-8 marca 2014 r. organizuje trzydniową I Krajową Konferencję Kobiet z okazji 104 Międzynarodowego Dnia Kobiet Pracujących.

Konferencja rozpocznie się 6 marca od wielkiego wiecu i będzie obradować w National City Hall w Katmandu.

Udział w Konferencji weźmie około 600 kobiet liderek i delegatek ze wszystkich 14 ogólnokrajowych stref, 75 powiatów i 24 stowarzyszonych w CONEP federacji związkowych. Otwarcie Konferencji zainauguruje były premier i starszego lider Komunistycznej Partii Nepalu – Zjednoczenie Marksistowsko-Leninowskie) (CPN-UML) tow. Madhav Kumar Nepal.

W konferencji z ramienia Światowej Federacji Związków Zawodowych (WFTU), jako gość specjalny weźmie udział towarzyszka Soula Lamboudi.

W czasie Konferencji, odbywającej się pod tematem: „Rola pracujących kobiet w zmieniającej się rzeczywistości”, będzie zorganizowane także sympozjum i wydane różne dokumenty w sprawach pracujących kobiet, tj. na temat wpływu kapitalizmu i neoliberalizmu na pracujące kobiety, prawa ochrony macierzyństwa i ratyfikacji Konwencji MOP nr 183, 102 i 87, wagi i znaczenia dnia 8 marca i udziału pracujących kobiet w krajowym i międzynarodowym ruchu związkowym, problemów pracujących kobiet w udziale w ruchu związkowym i ich rozwiązywanie. Zagadnienia te zostaną przedstawione z różnych stron i przez różne osoby.

Wyniki dyskusji 3-dniowej konferencji zostaną ogłoszone w deklaracji Katmandu, w dniu 8 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *