WFTU solidaryzuje się z robotnikami Londyńskiego Metra


london-underground1Światowa Federacja Związków Zawodowych reprezentująca 86 milionów robotników i pracowników w 126 krajach na całym świecie pozdrawia walkę pracowników londyńskiego metra w Wielkiej Brytanii, którzy połączyli swe siły w akcji protestacyjnej mającej na celu zaprzestanie cięć w zatrudnieniu, poziomie usług i bezpieczeństwa.

48-godzinny strajk, który rozpoczął się ostatniej nocy, jest solidny jak skała, a to oznacza, że cała sieć londyńskiego metra została skutecznie zatrzymana.

Jednym, zjednoczonym głosem pracownicy transportu mówią „nie!” uelastycznianiu, umowom zerowo-godzinnym, bieda-wynagrodzeniom i fikcyjnemu samozatrudnieniu!

WFTU pozdrawia brytyjskie związki zawodowe RMT i TSSA, które wezwały swoich członków do walki nie tylko o to, aby chronić swoje uczciwe prawa związane z pracą, ale również o bezpieczeństwo podziemnych środków transportu dla wszystkich pasażerów.

Po przeciwnej stronie barykady, władze i media masowe zaangażowały się w kampanię oszczerstw przeciwko walce robotników, mając na celu oderwanie opinii społeczeństwa od poparcia dla protestujących, zamazanie powodów strajku i przeciwdziałanie zwiększeniu się dynamizmu akcji strajkowej.

Machinacje te, stosowane w podobny sposób wobec walczących pracowników na całym świecie, dowodzą tylko płytkości argumentów na rzecz polityki prywatyzacji realizowanej w sektorze transportu w ramach strategii Unii Europejskiej we wszystkich krajach europejskich. Celem tego jest nic innego, jak wtłoczenie pracowników i pasażerów w produkcję jak najwyższych jak to możliwe zysków, ze szkodą dla praw i bezpieczeństwa pracowników.

Łączymy nasze głosy w solidarności z walką robotników transportowych o żądania bezpiecznego, wydajnego i niedrogiego transportu publicznego oraz przestrzegania praw pracowniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *