APFUTU: Uwolnić działaczy związkowych PAME!


Ogólnopakistańska Federacja Zjednoczonych Związków Zawodowych (APFUTU)Ogólnopakistańska Federacja Zjednoczonych Związków Zawodowych (APFUTU) zdecydowanie potępia brutalny atak policji greckiej i aresztowanie 36 członków związku zawodowego PAME, które miało miejsce przedwczoraj w Ministerstwie Pracy w Atenach.

Przywódcy związku, wśród nich sekretarz generalny Kostas Hantsiaras z Greckiej Federacji Pracowników Budownictwa, domagali się spotkania z minister pracy, by zaprotestować przeciwko antyspołecznej i antypracowniczej polityce, która jest implementowana przez rząd grecki oraz inne rządy europejskie pod dyktat Troiki, w wyniku której niszczy się warunki życia i pracy osiągnięte w wyniku ponad stuletnich walk ludowych i związkowych.

APFUTU potępia represje nakładane przez rząd grecki na tych, którzy jak PAME, sprzeciwiają się takiej polityce, która okazała się katastrofalna dla krajów i ludzi nią dotkniętych.

Atak na związkowców PAME i ich aresztowanie musi być potępione przez cały ruch związkowy, zarówno Unii Europejskiej jak i świata. Jest to rażące naruszenie praw związkowych, w szczególności prawa i obowiązku do stawania w obronie ludzi pracy i ich zgodnych z prawem praw do zatrudnienia i do godnego życia.

APFUTU deklaruje swą bojową solidarność z aresztowanymi przywódcami związkowymi i domaga się ich natychmiastowego uwolnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *