Dynamiczna walka nauczycieli w Kenji


kenya-2Po dynamicznym strajku nauczycieli w Kenii, Sąd Najwyższy tego kraju uznał ich postulaty za słuszne i nakazał podwyżkę wynagrodzeń w wysokości co najmniej 50%. Z jednej strony rząd kenijski kwestionuje orzeczenie sądu, a prezydent tego kraju, Uhuru Kenyatta, twierdzi, że byłoby to szkodliwe dla budżetu państwa. Dlatego też władze przystąpiły do zamknięcia szkół publicznych w celu wywarcia nacisku na nauczycieli, tak aby wycofali się ze swych żądań, podczas gdy w tym samym czasie, prywatne szkoły w kraju pracują normalnie. Nauczyciele, z drugiej strony, kontynuują swą walkę i wzywają rząd do poszanowania decyzji sądu.

FISE (Światowa Federacja Związków Zawodowych Nauczycieli), organizacja członkowska Światowej Federacji Związków Zawodowych (WFTU) potępia rząd prezydenta Kenyatty, który szantażuje nauczycieli i ustawia tą postawą jeszcze więcej barier klasowych w dostępie do edukacji.

Wyrażamy naszą solidarność ze słuszną walką nauczycieli w Kenii i wzywamy wszystkie organizacje edukacyjnych uczestniczących w FISE, aby aktywnie wyrażały swoje poparcie.

Sekretariat FISE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *