Cypr: Dzień Działań na rzecz Pokoju na Świecie z przesłaniem ponownego zjednoczenia i demilitaryzacji


pagosmia-mera-little1 września br., w kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej, na Cyprze zorganizowany i obchodzony jest przez Pancypryjską Federację Pracy (PEO), Konfederację Rewolucyjnych Związków Pracowniczych (DEV-IS), Związek Zawodowy Pracowników Komunalnych (BES), Cypryjsko-Turecki Związek Zawodowy Nauczycieli (KTOS), Cypryjsko-Turecki Związek Zawodowy Nauczycieli Szkół Średnich (KTOEOS) i Cypryjsko-Turecki Związek Zawodowy Pracowników Usług Publicznych (KTAMS) „Dzień Działań na rzecz Pokoju na Świecie„.

Podczas dnia wypełnionego różnymi działaniami, zostanie utworzony ludzki łańcuch od ulicy Lydra aż do Nikozji, a następnie odbędzie się duży wiec, podczas którego Sekretarz Generalny Światowej Federacji Związków Zawodowych (WFTU) George Mavrikos powita uczestników wydarzenia. Przemówienia wygłoszą także Peo Kyritsis – wiceprzewodniczący WFTU i sekretarz generalny PEO, jak również, w imieniu organizacji cypryjskich Turków, przedstawiciel BES. Wiec zakończy wydarzenie kulturalne, podczas którego będą śpiewane piosenki o i na rzecz pokoju.

Organizacje członkowskie i przyjaciele WFTU raz jeszcze zjednoczonym głosem opowiadają się za ponownym zjednoczeniem i demilitaryzacją Cypru, na rzecz warunków pokoju, bezpieczeństwa i pomyślnego rozwoju ludności Cypru bez obcych interwencji, potępiając politykę prowadzoną przez NATO i inne koalicje zbrojne.2014-09-01-cyprus-

„Dzień Działań na rzecz Pokoju na Świecie” został ustanowiony przez WFTU i obchodzony jest 1 września, na pamiątkę antyfaszystowskiego zwycięstwa nad hitleryzmem i II wojną światową. Tego dnia postępowa i demokratycznie nastawiona ludność na całym świecie demonstruje na rzecz pokoju w solidarności ze wszystkimi ludźmi, którzy walczą o prawa człowieka i prawa pracownicze, którzy walczą o świat bez wyzysku człowieka przez człowieka i przeciwko barbarzyństwu kapitalizmu. O świat bez wojen i cierpień stworzonych przez imperializm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *