Włochy: USB wyraża solidarność z Palestyną


Roma-2-590x260Włoska organizacja członkowska WFTU – Unia Zakładowych Związków Zawodowych (USB) opublikowała w piątek 11 lipca następujące oświadczenie wzywające do zaprzestania bombardowań Strefy Gazy i deklarujące stanie USB po stronie ludności palestyńskiej:

„Nowe bombardowania Strefy Gazy i dalsze izraelskie represje na Zachodnim Brzegu nie pozostawiają nas obojętnymi.
USB wraz z innymi związkami klasy robotniczej, z innych krajów, zorganizowanymi w WFTU, wspiera w większości przekonujący opór Palestyńczyków przeciwko syjonistycznej okupacji.
Minął tylko miesiąc od czasu utworzenia palestyńskiego rządu jedności narodowej. Zabójstwo trzech młodych Izraelczyków, którego przebieg pozostaje niejasny, było okazją do eskalacji przemocy wobec Palestyńczyków.
Zabójstwo młodego Mohammeda Abu Khdeir, żywcem spalonego przez izraelskich osadników, to oczywisty wniosek z kampanii nienawiści zapoczątkowanej przez syjonistyczne grupy fanatyków, tolerowanych i chronionych przez państwo Izrael.

Osadnicy z coraz bardziej rozprzestrzeniających się osiedli stanowią nieregularne siły zbrojne doskonale zintegrowane z systemem izraelskiej okupacji.
Operacja „Krawędź ochronna” prowadzona przez Izrael w Strefie Gazy, w ciągu 3 dni pochłonęła życie co najmniej 88 Palestyńczyków, w większości cywilów, a poraniła kolejnych 339.
Do tego dramatycznego wyliczenia należy dodać zniszczenia terenów cywilnych, takich jak szkoły, szpitale i akwedukty. Mobilizacja 40 tysięcy izraelskich rezerwistów jest, niestety, potwierdzeniem prawdopodobnego nasilenia syjonistycznych represji przeciwko Palestyńczykom.
Nowa masakra i nowe zniszczenia spowodowane przez Izrael zbiegły się z 10 rocznicą wyroku Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, który 9 lipca 2004 r., wydał wyrok skazujący Izrael za budowę muru dzielącego Palestynę.
Tak jak w 2004 roku, Izrael nadal ignoruje wszystkie wyroki przeciwko jego polityce agresji i okupacji.
USB wyraża solidarność z narodem palestyńskim, z politycznymi i związkowymi organizacjami Palestyńskiego ruchu wyzwoleńczego, z rodzinami ofiar i z Palestyńczykami znajdującymi się we Włoszech. Potępia przeprowadzany w szewskiej pasji atak zainicjowany przez Izrael za zgodą USA i przy cichym współudziale Unii Europejskiej i rządu Renziego. Demaskuje brudną robotę wykonywaną przez media na rzecz tej ostatniej zbrodni przeciwko ludności Palestyny​​.
USB wyraża swoje poparcie i zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w różnych inicjatywach, które odbędą się w różnych miastach włoskich, w akcie solidarności z narodem palestyńskim.
Życie, Ziemia i Wolność dla Palestyńczyków!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *