Solidarnościowa demonstracja z Palestyńczykami w Ramallah


kjlk-590x260Z innymi związkami zawodowymi, organizacjami krajowymi oraz siłami islamskimi, Ogólny Związek Robotników Palestyny (GUPW) wziął udział w akcji solidarnościowej, która odbyła się dzisiaj rano przed więzieniem „Ofeer” w Ramallah, w ramach ogólnokrajowej kampanii solidarności ze Strefą Gazy i przeciwko dziejącej się masakrze i ludobójstwie wobec niewinnej bezbronnej ludności, dzieci, osób starszych i pracowników. Delegacja GUPW składała się z Sekretarza generalnego organizacji, brata Haidara Ibrahima, licznych członków Sekretariatu organizacji i przewodniczących niektórych branż związku.

Sekretarz generalny Haider Ibrahim podczas przemówienia podkreślił, że GUPW podtrzymuje swą efektywną solidarność i wsparcie z pracownikami i ludnością palestyńską ​​w Strefie Gazy i odrzuca obie formy zabijania i wyjątkowych masakr popełnianych na ludności cywilnej, bombardowania domów i niszczenia infrastruktury, niszczenia kierowanego na gęsto zaludnione tereny i budynki. Haider Ibrahim wezwał społeczność międzynarodową do natychmiastowego położenia kresu trwającym masakrom i postawienia przed sądem wrogich dowódców terrorystycznych, którzy praktykują najbrutalniejsze formy bombardowań i rzezi wobec ludności, jak również wyraził swoje zdziwienie z arabskiego i międzynarodowego wstydliwego milczenia w tej sytuacji, ignorującego rozlew krwi i straty w ludziach i budynkach.

Izraelska armia starła się z protestującymi związkowcami, i zaczęła strzelać ogromną ilością gumowych kul, używać granatów ogłuszających i gazu łzawiącego, które w wielu przypadkach spowodowały przypadki zaduszenia się członków związków zawodowych GUPW. GUPW wezwało wszystkie międzynarodowe i arabskie organizacje związkowe do wyjścia na ulice z demonstracjami i działaniami publicznymi na szeroką skalę w akcie solidarności z naszą ludnością i naszymi robotnikami.

GUPW wezwało również do zdjęcia nałożonych blokad na Strefę Gazy, uwolnienia przetrzymywanych i zaprzestania przelewania wodospadu krwi, do którego dopuszcza się ciągle państwo Izrael. W tej solidarnościowej demonstracji powiewały flagi Palestyny, GUPW i Światowej Federacji Związków Zawodowych.

Ponadto, zastępca Sekretarza generalnego Mohammed Aerquaoui powiedział, że akcja, która rozpoczęła się na południa Ramallah przed więzieniem „Ofeer”, w którym przetrzymywani są liczni pracownicy, którzy wystąpili w akcji solidarnościowej z ich współtowarzyszami ze Strefy Gazy, wyraża także troskę o dzieci, kobiety, osoby starsze i bojowników ze Strefy Gazy. Zwrócił uwagę, że palestyńscy pracownicy są podstawą społeczeństwa palestyńskiego, a to, co nasza ludność i nasze dzieci cierpią w Strefie Gazy to kolejna forma Holokaustu prowadzona rękoma globalnego rasizmu i sponsorów imperializmu na oczach społeczności międzynarodowej.

Aerquaoui potwierdził, że izraelscy żołnierze byli w szoku, kiedy ujrzeli u wejścia do wielkiego więzienia Offer, w samym centrum Palestyny, palestyńskie i związkowe flagi. Od razu zaczęli strzelać ogromną liczbę gumowych kul gumowych, używać gazu łzawiącego i granatów hukowych w histeryczny i niewiarygodny sposób. W wyniku tego ataku zostało rannych wielu pracowników, związkowców i członkowie niektórych załóg prasowych, a także wystąpiły ciężkie przypadki zaduszenia uczestników demonstracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *