Boliwia: Konferencja Antyimperialistyczna łączy związkowców ze wszystkich kontynentów


bolivia-2014Wczoraj w boliwijskim mieście Cochabamba rozpoczęła się, a dziś trwa kolejny dzień, Konferencja Antyimperialistyczna, którą współorganizuje boliwijska centrala związkowa COB we współpracy z WFTU przy pomocy boliwijskiego rządu.

Przedstawiciele związków zawodowych ze wszystkich kontynentów przywitali z wielkim entuzjazmem i poczuciem odpowiedzialności odrzucenie polityki imperialistycznej i zintensyfikowanie wysiłków na rzecz zwalczania skutków pomiędzyimperialistycznej konkurencji.

“Skutkami imperialistycznej agresywności na całym świecie jest śmierć, migracje i bezrobocie. Naszą bronią jest solidarność”, powiedział George Mavrikos, “Musimy zwyciężyć imperializm”. Sekretarz generalny WFTU podkreślił solidarność i wsparcie WFTU i jego organizacji członkowskich dla zdobyczy i osiągnięć w Boliwii służących ludności pracującej.

Prezydent Boliwii, Evo Morales zainaugurował Konferencję Antyimperialistyczną podczas Ceremonii Otwarcia, która odbyła się 30 czerwca: „Musimy zbudować świat, rozpoczynając stąd, w którym bankierzy i biznes nie będą rządzili”, stwierdził w swojej krytyce kapitalistycznego sposobu produkcji i wezwał międzynarodowy ruch związkowy do przyjęcia i działania zgodnie ze strategią antyimperialistyczną.

Sekretarz wykonawczy Boliwijskiej Centrali Robotników (Central Obrera Boliviana – COB), Juan Carlos Trujillo powiedział, że robotnicy z całego świata nie mogą dłużej akceptować imperializmu i kapitalizmu, i zaakcentował, że niedopuszczalnym jest istnienie prawa do komercjalizacji wody, zdrowia, edukacji czy ziemi.

Konferencja będzie trwać do 2 lipca, wszyscy jej uczestnicy będą zabierać głos, aby mieć swój udział w opracowaniu Deklaracji Końcowej, która zostanie ogłoszona po zakończeniu prac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *