WFTU przeciwko redukcjom zatrudnienia w Alitalia


alitalia1-590x260Sekretariat Światowej Federacji Związków Zawodowych (WFTU) śledzi rozwój sytuacji w zakresie strategicznego partnerstwa pomiędzy firmami Alitalia i Etihad, z należącej do państwa Abu-Dhabi Company, którego celem jest zakup 49% akcji włoskich linii lotniczych.

WFTU krytykuje plan zwolnienia 2251 pracowników, który Alitalia włączyła jako część umowy partnerstwa bez uprzedniego udostępnienia informacji o szczegółach zwolnień i przeprowadzeniu konsultacji.

Faktem jest, że włoski przewoźnik, który zatrudnia 14,000 pracowników, zgromadził ponad 840 milionów € strat netto odkąd został po raz ostatni uratowany od bankructwa i sprywatyzowany w 2009 roku. Jednakże minęło raptem parę miesięcy odkąd otrzymał przygotowane przez rząd dofinansowanie w wysokości 500 mln €, a już teraz jest cięty na kawałki, wyprzedawany i skazuje 2251 pracowników, jak i przyszłe pokolenia, na bezrobocie.

Światowa Federacja Związków Zawodowych (WFTU) stoi po stronie włoskiej klasy robotniczej i swojej organizacji członkowskiej USB i wraz z nimi podnosi żądanie „Zero zwolnień”.

Sekretariat WFTU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *