WFTU popiera wezwania do likwidacji monarchii w Hiszpanii


714px-No_Spanish_monarchy-590x260W związku z abdykacją Juana Carlosa de Borbóna, który służył jako król Hiszpanii od czasu powołania go przez faszystę Franco, Światowa Federacja Związków Zawodowych wyraża swe wyraźne odrzucenie pasożytniczej instytucji monarchii.

WFTU wierząc i walcząc o równość przyprawiana jest o mdłości na myśl, że w XXI wieku wciąż utrzymuje się przekonanie, że z racji przyrodzenia przysługuje komuś wyższość i władza nad ludźmi.

W ramach kapitalizmu elementy oligarchii pozostają nienaruszone przyczyniając się do grabieży bogactw, które należą do ludności, a nie do nepotycznej, skorumpowanej, bezużytecznej i reakcyjnej instytucji monarchii.

Na dodatek, rodziny „błękitnej krwi” pozostają bezkarne za poparcie udzielane wszelkim reakcyjnym, morderczym, faszystowskim i niedemokratycznym ruchom przeciwko ludności, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

Takie instytucje, nadal istniejące w Europie, ukazują rzeczywistość znajdującą się za „demokratyczną” i „nowoczesną” maską Unii Europejskiej, która to będąc bezlitosna wobec ubogich i ludzi pracy, jeśli chodzi o politykę podatkową, cięcia płac i emerytur oraz niszczenie sektora publicznego, jednocześnie z drugiej strony nie wypowiada ani słowa przeciwko skorumpowanej, pasożytniczej instytucji monarchii.

Światowa Federacja Związków Zawodowych (WFTU), wspierając już wcześniej udane ruchy wobec niedemokratycznych i oligarchicznych reżimów opowiada się za zniesieniem instytucji monarchii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *