„Prawo do strajku jest prawem do walki” – Spotkanie WFTU podczas MKP


IMG_5601Na zakończenie podejmowanych działań w trakcie 103 Sesji Międzynarodowej Konferencji Pracy, WFTU przygotowało spotkanie, podczas którego omówiono i zadeklarowano, że prawo do strajku będzie bronione przez wszystkie organizacje klasowo-zorientowane związki zawodowe wszelkimi środkami.

„Prawo do strajku jest matką praw, jest prawem do walki o nasze interesy”, powiedzieli po wysłuchaniu dyskusji uczestników spotkania George Mavrikos, Sekretarz Generalny WFTU i Maximos Aligisakis, profesor Uniwersytetu Genewskiego.

„WFTU przeprowadzając tę Konferencję w siedzibie głównej Międzynarodowej Organizacji Pracy oświadcza pracodawcom i przedstawicielom rządów, którzy ich popierają, że będzie bronić prawa do strajku, jak również wszelkich innych form walki. WFTU wzywa pracodawców do zaprzestania gier hazardowych i spekulacji nad Konwencją nr 87, gdyż jak wiedzą, prawo do strajku nie zostało przekazane jako korzyść dla klasy robotniczej niezależnej od jej kraju, ale de facto zostało wywalczone w wyniku krwawych i heroicznych zmagań ludzi pracy. WFTU wzywa organizacje związkowe i ludzi pracy, aby bronili prawa do strajku wszelkimi niezbędnymi działania na poziomie fabryk, na ulicach, w społeczeństwie, w parlamentach” – to wezwanie Sekretariatu WFTU zostało przekazane przez jego Sekretarza Generalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *