Powstrzymać zbrodnie na Ukrainie!


ukraine-map3Światowa Federacja Związków Zawodowych wyraża swoje oburzenie w związku ze zbrodniami i barbarzyństwem popełnianymi przez siły neofaszystowskie na Ukrainie.

Zamordowanie 46 osób, które zostały spalone żywcem w budynku związków zawodowych w Odessie przywołuje nam pamięć o potworności metod Hitlera.

Wielka część odpowiedzialności za zbrodnie na Ukrainie spada na barki USA, NATO i Unii Europejskiej, które popierają i wspomagają rząd złożony z sił neofaszystowskich na Ukrainie.

Obecność funkcjonariuszy CIA, FBI i sił zbrojnych NATO na Ukrainie ma na celu wspieranie reakcyjnego rządu Ukrainy i faszystowskiej grupy „Prawy Sektor”.

Te wydarzenia potwierdzają, że imperialiści i Unia Europejska są hipokrytami, gdy twierdzą, że troszczą się o „prawa i wolności demokratyczne ludności Ukrainy”. Najzwyczajniej kłamią. Jedyną rzeczą, o którą się troszczą, to jak ograbić źródła naturalnego bogactwa Ukrainy; uzyskać nowe strefy wpływów, zdobyć niektóre nowe pozycje geopolityczne w ramach międzykapitalistycznej rywalizacji o źródła energii i drogi jej przesyłu.

WFTU wyraża solidarność z całą ludnością Ukrainy.

Ukraina to bardzo bogaty kraj. Cała ludność Ukrainy może wieść lepsze życie, jak już je wiodła przez lata za czasów istnienia Związku Radzieckiego. Jednakże nie pozwala im na to antagonizm pomiędzy USA-UE i Rosji.

Światowa Federacja Związków Zawodowych reprezentując 90 milionów członków w 120 krajach świata domaga się od ukraińskiego rządu natychmiastowego zaprzestania swoich morderczych planów, poszanowania żądań autonomii i praw demokratycznych ludności południowo-wschodnich terenów i skazania kryminalistów, którzy pogrzebali w ogniu życia 46 osób w budynku związków zawodowych w Odessie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *