Zmarł Bob Crow – Cześć Jego Pamięci!


Bob_CrowZ wielkim smutkiem Światowa Federacja Związków Zawodowych przyjęła szokującą wiadomość, że nasz towarzysz Robert (Bob) Crow – sekretarz generalny brytyjskiego Krajowego Związku Robotników Kolejowych, Morskich i Transportu (RMT) – zmarł dziś nad ranem, w wieku niewiele ponad 52 lat.

Towarzysz Robert (Bob) Crow urodził się w 1961 roku i przez całe swoje życie był bojownikiem, aktywnym w ruchu związkowego ponad 30 lat. W 2002 roku został wybrany na stanowisko Sekretarza Generalnego RMT. W swoim życiu uczestniczył i prowadził wiele ważnych walk Związku, walcząc o prawa i interesy klasy robotniczej, zyskując prawdziwy szacunek i wsparcie swoich kolegów i towarzyszy. Był także aktywnym bojownikiem klasowego ruchu związkowego na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Śmierć Roberta (Boba) Crowa jest wielką stratą dla Światowej Federacji Związków Zawodowych (WFTU) i dla całego międzynarodowego klasowego ruchu związkowego.

WFTU wyraża pełną solidarność z koleżankami i kolegami Jego Związku – Krajowego Związku Robotników Kolejowych, Morskich i Transportu (RMT), organizacji członkowskiej WFTU – oraz składa szczere kondolencje dla Jego rodziny, kolegów i przyjaciół. Na cześć Jego pamięci, WFTU obiecuje wraz z RMT kontynuować i wzmacniać wspólną walkę.

Sekretariat WFTU
Polska Grupa Koordynacyjna WFTU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *