Szkolenia związkowe WFTU


WFTU_TRADE UNION TRAINING_ENŚwiatowa Federacja Związków Zawodowych (WFTU), w oparciu o swoje biuro główne w Atenach (Grecja), rozpoczyna cykl szkoleń związkowych przeznaczonych przede wszystkim dla potrzeb kształcenia młodych kadr związkowych i przedstawicieli pracowników związanych z WFTU. Hasło przewodnie szkoleń brzmi: „Aby być efektywnymi w walce klasowej musimy wiedzieć, jak walczyć. Wiedza jest naszą bronią.”

Tematyka szkoleń podzielona jest na kilka bloków tematycznych, z których każdy zawiera szereg tematów szczegółowych, których będzie dotyczyć szkolenie. Obok tematów z bloków dot. spraw historii, organizacji, strategii i taktyki działania, czy wiedzy z zakresu działalności informacyjnej, ekonomii politycznej, filozofii i problematyki społecznej, można także zapisać się na podstawowy kurs z porozumiewania w języku angielskim, hiszpańskim czy francuskim, lub na kurs obsługi komputera.

Informacje ogólne

Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w seminarium, warsztatach lub sesji szkoleniowej organizowanych przez WFTU należy się skontaktować z centralą WFTU lub lokalnym przedstawicielstwem.

Związkowcy, którzy są członkami organizacji członkowskiej WFTU lub zaprzyjaźnionej, mają pierwszeństwo w składaniu zgłoszeń.

WFTU pokrywa koszty zakwaterowania w Atenach i jednego posiłku dziennie za uczestnika. Nie pokrywa natomiast kosztu biletu lotniczego.

Zasady uczestnictwa

Sekretariat WFTU otrzymuje poprzez swoje organizacje członkowskie i/lub przedstawicielstwa wypełnione karty zgłoszeniowe, w których znajdują się dane związkowców, ich preferencje dotyczące rodzaju kursu, preferowany termin szkolenia itd. Ostateczna odpowiedzialność za akceptację uczestnictwa spoczywa na Sekretariacie WFTU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *