Delegacja wysokiego szczebla ETUF z wizytą w biurze WFTU


ETUF IN ATHENS 7.3.2014 003W duchu braterskiej solidarności 6 marca 2014 roku odbyło się w centralnym biurze Światowej Federacji Związków Zawodowych (WFTU) w Atenach dwustronne spotkanie z kierownictwem Federacji Egipskich Związków Zawodowych (ETUF). Na spotkaniu ustalono następujące wnioski:

– Należy zintensyfikować wspólne wysiłki w celu wzmocnienia arabskiego ruchu związkowego i walki z działaniami w celu osłabienia arabskich organizacji związkowych promowanymi przez kraje imperialistyczne i państwo Izrael.

– Należy zintensyfikować solidarność i wsparcie dla egipskiego ruchu robotniczego w celu uzyskania przez niego wysuwanych żądań poprawy warunków życia i pracy egipskiej społeczności.

– Należy ukończyć przygotowania do otwarcia Centrum Szkolenia Związków Zawodowych WFTU w Kairze (Egipt), utrzymywanego przez Federację Egipskich Związków Zawodowych, odpowiedzialnego za prowadzenie szkoleń i budowanie potencjału dla organizacji związkowych świata arabskiego, Afryki i Europy.

– Należy zorganizować wspólne działania w Egipcie w zakresie roli młodzieży i kobiet w ruchu związkowym.

– Należy zwiększyć rolę branżowych organizacji ETUF w ramach branżowych organizacji Międzynarodówek Związków Zawodowych na rzecz poprawy koordynacji branżowych wyzwań i żądań ruchu związkowego.

– Należy kontynuować i dalej wzmacniać braterskie relacje z Międzynarodową Konfederacją Arabskich Związków Zawodowych (ICATU).

– Należy kontynuować wspólne inicjatywy solidarności z palestyńskimi robotnikami.

Delegacja ETUF składała się z Przewodniczącego ETUF, brata Mohameda Guebaly’ego i braci Ibrahima Hassana, Mohammeda Elsaeda i Mohammeda Saida.

Sekretariat WFTU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *