21 marca: Światowy Dzień Przeciwko Dyskryminacji Rasowej


Black and White HandsZ okazji Światowego Dnia Przeciwko Dyskryminacji Rasowej 2014, Światowa Federacja Związków Zawodowych (WFTU) potwierdza swoje stałe stanowisko wobec wszelkich form dyskryminacji rasowej. WFTU, wierne swoim internacjonalistycznym zasadom, zrzesza ponad 86 milionów zorganizowanych robotników na całym świecie bez względu na rasę, płeć, religię, kolor skóry, wiek.

Nie ma miejsca dla dyskryminacji rasowej w ruchu związkowym. Rasowe i wszelkie inne formy dyskryminacji są tworzone i podtrzymywane po to, by monopole, ponadnarodowe korporacje, mechanizmy imperialistyczne i reakcyjne rządy mogły chronić swoje interesy i utrzymywać wyzysk klasowy. Nazistowskie, neonazistowskie, czy rasistowskie organizacje i ideologie są instrumentami systemu kapitalistycznego i są wrogie klasie robotniczej i warstwom ludowym.

Robotnicy świata mają wspólne interesy, są klasowymi braćmi. Tak więc powinni trzymać wspólny front i budować swą jedność klasową pomimo podziałów i dyskryminacji nakładanych na nich przez rządzące siły. Silna, klasowo-zorientowana walka robotników i ludności może pokonać dyskryminację rasową, rasizm i ksenofobię.

WFTU i jego organizacje członkowskie w ponad 120 krajach, będzie kontynuować swą codzienną walkę o interesy robotników, przeciwko dyskryminacji rasowej, ale także przeciwko systemowi, który ją generuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *