Kierownictwo COSATU z wizytą w siedzibie WFTU


img_2362Podczas dwudniowej wizyty południowoafrykańskiej delegacji w Atenach (Grecji) w bardzo pozytywnym nastroju braterstwa doszło do istotnego spotkania pomiędzy kierownictwem Kongresu Południowoafrykańskich Związków Zawodowych(COSATU) i sekretariatem WFTU.

Kierowana przez sekretarza generalnego Zwelinzima Vavi delegacja COSATU składała się z towarzyszy Tyotyo Jamesa – pierwszego wiceprzewodniczącego, Simona Mofokenga – sekretarza generalnego Związku Robotników Przemysłu Chemicznego, Energetycznego, Papierniczego, Poligraficznego, Drzewnego i Pokrewnych (CEPPWAWU) i przewodniczącego Międzynarodówki Związków Zawodowych Pracowników Sektora Energetycznego (TUI Energy), Mzwandile Michael Makwayiba – przewodniczącego Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Edukacji, Zdrowia i Pokrewnych (NEHAWU) i wiceprzewodniczącego WFTU, Katishi Masemola – sekretarza generalnego Związku Zawodowego Pracowników Sektora Spożywczego i Pokrewnych (FAWU), Bones Skulu – sekretarza generalnego Południowoafrykańskiego Związku Zawodowego Pracowników Handlu, Gastronomii i Pokrewnych (SACCAWU) i Thandi Shimange – pierwszego wiceprzewodniczącego Związku Zawodowego Policjantów i Służby Więziennictwa (POPCRU).

Delegacja spotkała się w siedzibie WFTU z sekretarzem generalnym WFTU tow. Georges Mavrikosem, zastępcą sekretarza generalnego tow. Swadeshem Devroye, George Perrosem – członkiem Rady Prezydialnej WFTU i Mohammedem Iqnaibi – przedstawicielem Ogólnego Związku Robotników Palestyny.

Podczas wizyty przywódcy COSATU uczestniczyli w otwartym spotkaniu z greckimi związkowcami z P.A.ME., na którym tow. Vavi i tow. Masemola mieli możliwość przedstawienia i analizy sytuacji w Afryce Południowej, wyzwań i zmagań południowoafrykańskiej klasy robotniczej w zwalczaniu skutków kryzys, bezrobocia i ubóstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *