24-godzinny strajk generalny w Grecji


greeceZ hasłem: „Ta polityka monopoli jest poleceniem” wszyscy razem do strajku generalnego w czwartek 13 czerwca! Wszyscy razem na demonstrację P.A.ME. na plac Agia Paraskevi o 10:30!

Komitet Wykonawczy P.A.ME. potępia trójpartyjny rząd Grecji (Nowa Demokracja–PASOK–DIMAR) o to, że metodami i praktykami doktryny „ustalaj prawa i rządź” podjął decyzję o zamknięciu publicznej radiofonii i telewizji i doprowadził do bezrobocia ich pracowników, tak jak jest to zaplanowane wobec greckiego systemu obrony i innych publicznych organizacji i przedsiębiorstw.

Wraz z potrzebami koncernów multinarodowych i na rozkaz wielkich pracodawców burżuazyjne partie nie wahają się ukazywać swą prawdziwą twarz, którą jest dyktatura w interesie koncertów i monopoli multinarodowych.

Decyzja o zamknięciu publicznej radiofonii i telewizji oraz innych firm i organizacji; decyzja o deregulacji czasu pracy i zniesieniu niedzieli jako dnia wolnego; tworzenie prawa na korzyść banków, które zostało uchwalone do spłacenia ich należności; sytuacja funduszy ubezpieczeń społecznych, która systematycznie się pogarsza; ustawa w sprawie dalszego uwolnienia zwolnień pracowniczych – te już przygotowane przez rząd i inne jeszcze bardziej antyludowe środki pokazują, że atak kapitału, Troiki i rządu w celu zniesienia praw klasy robotniczej i innych warstwach ludowych coraz bardziej się eskaluje, rozwija i jest wspierany.

Komitet Wykonawczy P.A.ME. wzywa:

  • Związki zawodowe, aby zdecydowanie włączyły się w walkę o organizację jutrzejszego strajku.
  • Pracowników, aby masowo i zdecydowanie wzięli udział w strajku i demonstracjach strajkowych P.A.ME.

Teraz bardziej, jak kiedykolwiek w przeszłości, ruch związkowy musi zostać zrekonstruowany i musi potrafić reagować na ciągłe ataki kapitału poprzez masowe walki, które będą miały kontynuację i perspektywy. Walki te muszą rozpoczynać się od zakładów pracy obejmując wszystkich robotników.

Komitet Wykonawczy P.A.ME.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *