Solidarność LAB z klasą robotniczą Cypru!


Logo Nacjonalistycznych Komitetów Robotniczych (Kraj Basków)Nacjonalistyczne Komitety Robotnicze (LAB), związek zawodowy Kraju Basków, wyraża swoją całkowitą odmowę i sprzeciw wobec działań, które Troika (Komisja Europejska, Europejski Bank Centralny i Międzynarodowy Fundusz Walutowy) przyjęła wobec ludzi pracy i klas ludowych Cypru.

Fakt, że Troika postanowiła wziąć pieniądze od pracowników i emerytów, od wszystkich obywateli bez ich zgody, można jedynie opisać jednym słowem: kradzież.

Mamy do czynienia z bezprecedensowym rabunkiem wobec obywateli całego kraju, co pokazuje, że MFW, Komisja Europejska i Europejski Bank Centralny (czyli Troika) będą korzystały ze wszystkich środków, które mają w rękach, by uczynić zadość korzyściom banków i wielonarodowych koncernów. Na Cyprze przedstawiciele UE przekroczyli wszelkie granice, posuwając się do kłamstw i okradania oszczędności tych, którzy są najbardziej w potrzebie. A wszystko to dzieje się w jednym z najmniejszych krajów Unii Europejskiej (UE), którego dług nie powinien stanowić żadnego problemu dla sprawności funkcjonowania UE.

Kłamią oni również, gdy mówią, że środek ten będzie stosowany tylko na Cyprze; to, co zrobili wobec Cypru i przeciw jego ludziom pracy stwarza bardzo niebezpieczny precedens, który może być stosowany wobec obywateli i klas pracujących innych krajów i ludów UE.

Jako LAB wyrażamy naszą solidarność z całą klasą robotniczą i resztą klas ludowych Cypru, tego małego kraju jak nasz kraj – Kraj Basków, którego godność i suwerenność muszą być respektowane.

Towarzysze na Cyprze, baskijska klasa robotnicza jest z Wami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *