Deklaracja Ogólnej Federacji Związków Zawodowych Syryjskiej Republiki Arabskiej


Krokodyle łzy w sprawie syryjskiejDrodzy towarzysze i przyjaciele,

Wrogowie ludzkości i miłośnicy przelewania krwi ludności nie mogą ukryć swoich szpetnych twarzy. Po dwóch latach powszechnej wojny przeciwko syryjskiej ziemi, ludności, jej istnieniu, losowi i przyszłości, stare potęgi kolonialne reprezentowane przez USA, Francję i Wielką Brytanię postanowiły skierować do granic Syrii bojowników z całego świata, z ponad 30 krajów uczestniczących w inwazji na Syrię. Zdecydowały się dostarczać im broni i pieniędzy oraz ułatwić im wejście do Syrii przez Turcję, Liban, Jordanię i Irak, jak gdyby kraje te nie wyposażyły tych bojowników we wszystkie potrzebne rzeczy.

Stanowisko podjęte przez Ligę Arabską uznające rząd stworzony poza Syrią, stworzony za pieniądze Kataru i Arabii Saudyjskiej i w wyniku zmowy części krajów arabskich, państw Zachodu i Turcji, nie jest niczym nowym. Przyznanie syryjskiego miejsca w Lidze Arabskiej temu rządowi jest tylko wkładem tych zachodnich i arabskich reżimów w popchnięciu zbrojnego konfliktu w Syrii w kierunku większej eskalacji przemocy. Ostatnia forma tej eskalacji objawiła się w wykorzystaniu przez grupy terrorystyczne w Syrii broni chemicznej przeciwko syryjskiej armii, siłom bezpieczeństwa i cywilom w Aleppo 19 marca 2013 r. Potępiamy te niemoralne i nieludzkie praktyki.

Oczekujemy od ludzi wolnych i od miłośników pokoju wezwań: Stop zabijaniu ludności syryjskiej, stop niszczeniu syryjskiej gospodarki, stop okradaniu fabryk, stop wysyłaniu broni, myśliwców i pieniędzy z całego świata, stop zabijaniu syryjskich robotników, powstrzymać niszczenie ponad 3 mln miejsc pracy dla syryjskich robotników.

Ci, którzy twierdzą, że walczą z terroryzmem, powinni powstrzymać wspieranie terroryzmu w Syrii. Już dosyć Arabowie przyczynili się do przelania krwi ludności syryjskiej. Niech ci, którzy określają się mianem muzułmanów, przestaną powodować przelewanie krwi syryjskiej ludności. Niech ci, którzy udają piewców wolności, demokracji i praw człowieka, przestaną zabijać ludność w Syrii.

Ogólna Federacja Związków Zawodowych
Syryjskiej Republiki Arabskiej

Damaszek, 20 marca 2013 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *