WFTU solidaryzuje się ze strajkującymi w ateńskim metrze


Kolejka ateńskiego metra na stacji Syngrou-Fix

WFTU wyraża swą klasowo-zorientowaną solidarność ze strajkującymi pracownikami metra w Atenach i wyraża swoje poparcie dla ich uczciwej walki.

Jednocześnie WFTU potępia decyzję rządu greckiego nakazującą pobór do wojska strajkujących w metrze, a także potępia atak sił policyjnych przeciwko strajkującym, który miał miejsce o godz. 03:30 w dniu 25 stycznia na stacji postojowej metra, w wyniku którego wielu pracowników odniosło rany i zostało aresztowanych. Jest to akt otwartego autorytaryzmu, który skierowany jest wobec całej klasy robotniczej i ludności Grecji, przeciwko elementarnym prawom pracowników, które zostały uzyskane w walce.

Transport musi być dobrem ogólnodostępnym a nie stawać się bezcennym źródłem zysku dla międzynarodowych korporacji. Walka o transport publiczny, o tanie, bezpieczne i niezawodne środki masowego transportu musi być walką nie tylko pracowników tego sektora, ale także pracowników wszystkich pozostałych sektorów gospodarki.

Światowa Federacja Związków Zawodowych, jednocząca 82 milinony pracowników w 120 krajach na całym świecie, pozostaje w solidarności ze strajkującymi w ateńskiim systemie metra domagając się wycofania z nałożonego poboru i spełnienia postulatów pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *