Solidarność WFTU z robotnikami i młodzieżą w południowej Szwajcarii


Protest SISA w południowej SzwajcariiW imieniu Światowej Federacji Związków Zawodowych (WFTU), reprezentującej 82 miliony pracowników, którzy żyją, pracują i walczą w 120 krajach na całym świecie, łączymy nasze głosy ze Związkiem Zawodowym Studentów i Młodych Pracowników Szwajcarii (SISA), aby wyrazić naszą solidarność z toczoną przez niego walką przeciwko antypracowniczym cięciom wydatków socjalnych przez rząd południowej Szwajcarii. Wezwanie do „większego poświęcenia się” przez ubogich i ludzi pracujących jest ujednoliconym wezwaniem kierowanym przez wszystkie rządy w całej Europie.

Potępiamy próby wprowadzenia cięć wydatków, zaproponowane w planie budżetowym na kolejny rok w głównych dziedzinach, które spowodują zmniejszenie pomocy emerytalnej, podwyższenie opłat za dopuszczenie do uczestnictwa w zawodowych szkołach średnich, obniżenie wynagrodzeń w sektorze publicznym i nowej polityki wyższych podatków nałożonej na ludzi pracy.

Łączymy nasze głosy z wami, aby wspólnie domagać się opodatkowania kapitału i plutokracji.

Ludzie pracy w Europie nie powinni płacić kosztów za kryzys systemu kapitalistycznego; kryzys, którego nie wywołali ani za który nie są winni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *