Masowe demonstracje w Lizbonie na wezwanie CGTP-IN


Protestująca na ulicach Lizbony (Portugalia) 15 grudnia 2012 r.W ostatnią sobotę 15 grudnia br. bojowa centrala związków zawodowych Powszechna Konfederacja Pracujących Portugalii (CGTP-IN) przeprowadziła drugą masową demonstrację uliczną (pierwsza miała miejsce 8 grudnia br. na ulicach Porto), by żądać od prezydenta Portugalii odmowy podpisania ustawy budżetowej na 2013 rok.

Demonstranci wezwali prezydenta do wysłuchania robotników, do wzięcia pod rozwagę faktu ogólne odrzucenia projektu budżetu, które daje o sobie znać w całym kraju, a nie do ogłaszania budżetu państwa na 2013 rok!

Jest zupełnie jasnym, że ten budżet jest atakiem na portugalską Konstytucję, a jeśli wejdzie w życie przyśpieszy tylko katastrofę gospodarczą i społeczną.

Federacja związków zawodowych Feviccom, która jest organizacją członkowską Międzynarodówki Związków Zawodowych Robotników Sektora Budownictwa, Drzewnego, Materiałów Budowlanych i Pokrewnych (UITBB) odpowiedziała na to wezwanie uczestnictwem tysięcy swoich szeregowych działaczy i bojowników.

Przeciwko recesji, wyzyskowi i ubożeniu! Precz z tym rządem! O zmianę prowadzonej polityki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *