Powstrzymajmy izraelską masakrę palestyńskiej ludności cywilnej!


Palestyńskie ofiary ludności cywilnejW niespełna 48 godzin armia izraelska – z morza i lądu – zaatakowała ponad 156 celów w Stefie Gazy. Został rozpoczęty nowy, przerażający krąg rozlewu krwi, przynosząc ofiary śmiertelne po stronie ludności palestyńskiej – wieloletnich ofiar imperialistycznej polityki państwa Izrael i jej sprzymierzeńców USA i NATO.

Izraelski minister obrony Ehud Barak postawił w stan mobilizacji ponad 30.000 żołnierzy, gotowych do przerzucenia do Gazy. Zgodnie z najnowszymi informacjami ponad 10 transportowców przewożących czołgi i pojazdy opancerzone zmierza w kierunku tego obszaru.

Ze swej strony rządy USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Kanady zapewniają alibi dla agresji państwa Izrael – albo otwarcie, albo poprzez równoczesne winienie oprawców i ich ofiar.

Światowa Federacja Związków Zawodowych (WFTU) potępia w najsilniejszy możliwy sposób mordercze ataki państwa Izrael przeciwko Strefie Gazy. Po raz kolejny Światowa Federacja Związków Zawodowych nie będzie zachowywać neutralnego stanowiska w rażącej nadchodzącej masakrze ludności palestyńskiej, która zasługuje na prawo do państwa palestyńskiego, na żądanych przez nią warunkach granic z 1967 roku i ze Wschodnią Jerozolimą jako stolicą państwa.

Ta agresywna akcja wymierzona w ludność palestyńską, część bardziej ogólnej eskalacji imperialistycznej agresji na terenie Bliskiego Wschodu przeciwko Syrii i Iranowi, musi zostać natychmiast zatrzymana.

Wzywamy organizacje związkowe z całego świata do aktywnego wyrażania swojej solidarności z walką ludności palestyńskiej i z żądaniem natychmiastowego zakończenia tej wymierzonej przeciwko niej masakry.

Sekretariat WFTU

Ateny, Grecja, 16 listopada 2012 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *