Międzynarodowa Konfederacja Związków Zawodowych (ITUC) wspiera imperialistów przeciwko ludności syryjskiej


Kwasi Adu-Amankwah (Sekretarz Generalny ITUC na Afrykę), Sharan Burrow (Sekretarz Generalna ITUC) i Robert Zoellick (Prezes Banku Światowego)Intensyfikacja imperialistycznej interwencji przeciwko Syrii stanowi zagrożenie przede wszystkim dla obywateli Syrii, ale także dla mieszkańców całego regionu Bliskiego Wschodu, Afryki i basenu Morza Śródziemnego.

W spełnieniu, krok po kroku, imperialistycznego scenariusza na rzecz „nowego Bliskiego Wschodu”, imperialiści, władcy i królowie państw Zatoki Perskiej, rząd turecki, zawodowi prowokatorzy w Syrii i burżuazyjne światowe mass-media, działają ręka w rękę na rzecz spowodowania kolejnej krwawej rzeźni dla ludności arabskiej, jak miało to już miejsce w Afganistanie, Iraku i Libii.

Ta nadchodząca masakra powodowana jest konkurowaniem na Bliskim Wschodzie dużych grup monopolistycznych z USA i z krajów Unii Europejskiej o geostrategiczną przewagę nad konkurencją w pewniejszym władaniu bogactwami i zasobami naturalnymi regionu.

Najbardziej wstydliwe jest jednak to, że po raz kolejny Międzynarodowa Konfederacja Związków Zawodowych (ITUC), partner Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i Banku Światowego, naciera swoje ręce krwią przyjmując i propagując fałszywe imperialistyczne wymówki, że ta kolejna wojna jest jeszcze jedną wojną o „demokratyzację”.

ITUC wsparło w 2011 r. bombardowania przeciwko ludności Libii. Teraz wspólnie z ETUC (Europejską Konfederacją Związków Zawodowych) wspierają imperialistyczne spiski przeciwko syryjskiej ludności, a jutro przeciwko Irańczykom.

Trzeba być albo głupim albo być jednym z organów imperialistów, aby wierzyć, że teraźniejszość i przyszłość syryjskiej ludności ulegnie poprawie w wyniku tych imperialistycznych gróźb i interwencji. Szczególnie po długim doświadczeniu krwawych łaźni w regionie oraz rozwoju wydarzeń w państwach północnej i centralnej części Afryki.

PAME – organizacja członkowska WFTU – wyraża raz jeszcze swoją trwałą solidarność z ludnością Syrii, która jako jedyna ma prawo do określenia swej teraźniejszości i przyszłości, bez obcych interwencji i gróźb. PAME wzywa także organizacje związkowe z całego świata do potępienia, w każdy możliwy moralny i praktyczny sposób, imperialistycznej interwencji przeciwko Syrii.

Biuro Prasowe PAME

19 października 2012 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *