Komunikat prasowy PAME w związku ze strajkiem generalnym w Grecji 18 października 2012 r.


pame-logoKomitet Wykonawczy PAME pozdrawia tysiące robotników, mężczyzn i kobiety, bezrobotnych, młodych, emerytów, którzy podjęli w swoich miejscach pracy walkę o sukces strajku przeciwko terrorowi pracodawców. A zwłaszcza studentom i stażystom, którzy włączyli się do działań w sposób bojowy i masowy.

Pozdrawiamy także samozatrudnionych, którzy zamknęli swoje sklepy by stanąć obok robotników – przeciwko dezorientacji i kłamstwom rządu, który udaje, że prowadzi negocjacje na „korzyść” robotników i ludzi. Demonstracje PAME, które odbyły się w całej Grecji, były wspaniałe.

Dowodzi to, że linie ruchu klasowego podlegają zgęszczeniu i wzmocnieniu. Dowodzi to, że nie ma takiej siły i takiej władzy, które mogłyby doprowadzić go do uległości i podporządkowania.

Dowodzi to, że organizacja w miejscach pracy jest coraz lepsza i silniejsza. Z dnia na dzień, coraz bardziej i coraz lepiej ludzie organizują się w komitetach ludowych, szczególnie w środowiskach robotniczych.

Dowodzi to, że pod sztandarami PAME linie sojuszu społecznego są coraz silniejsze.

PAME wzywa klasę robotniczą i związki zawodowe do kontynuowania walki, do organizowania się w każdym miejscu pracy, w całym kraju, bez wytchnienia i przestoju. Pozostańmy czujni. Nie czekajmy. Przygotowujmy nasze następne kroki. Tak samo jak nie ustępuje brutalne narzucanie nam środków „ratunkowych”, tak samo będziemy dążyć do obalenia antypracowniczej polityki, i do pozbycia się groźby bankructwa – łańcuchów narzucanych przez monopole i ich siłę polityczną – Unię Europejską.

Biuro Prasowe PAME

Ateny, 18 października 2012 r.

Strajk generalny w Atenach - 18 października 2012

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *