Strajk generalny przeprowadzony 21 maja na południu Kraju Basków był sukcesem


Logo Nacjonalistycznych Komitetów Robotniczych (Kraj Basków)Strajk generalny przeprowadzony 21 maja na południu Kraju Basków był sukcesem. Pomimo bojkotu ze strony CCOO i UGT i różnych organizacji pracodawców, mimo przekazywania na jego temat w dużych mass-mediach złych informacji, pomimo tego wszystkiego, dane są wymowne:
– Praca w ponad 53% firm została całkowicie zatrzymana.
– W 74% firm od pracy odstąpiło ponad 30% pracowników.
– W ciągu dnia, w stolicach na południu Kraju Basków odbyły się manifestacje, które zgromadziły dużą ilość ludzi: 15,000 osób w Bilbao, 10,000 w San Sebastian (Donostia, w języku baskijskim) i Pamplona (Iruñea) i ponad 8000 osób w Vitorii (Gasteiz).

Baskijska klasa robotnicza, kobiety i mężczyźni, wyszli na ulice, aby potępić kapitalistyczny kryzys, i jasno wyrazić, że robotnicy nie zamierzają płacić kosztów kryzysu i że powinni to zrobić ci, którzy go wygenerowali: wielcy kapitaliści, bankierzy i politycy prawicowych rządów.

Więcej pełnych informacji znajdziecie na stronie internetowej: www.gara.net (zwłaszcza w zakładce „argazkiak” i w „wydaniu drukowanym”). Warto odwiedzić także stronę internetową baskijskiej organizacji związkowej LAB: www.labsindikatua.org

Solidarność jest czułością innych krajów! Niech żyje jedność klasy robotniczej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *